top of page
Дистанційне навчання. 10 клас
Завдання на 17.04 та 24.04

 

Тема. Зміни в драматургії на межі XIX–XX століть. Моріс Метерлінк (1862–1942). «Синій птах». М. Метерлінк як теоретик і практик «нової драми». Концепція символістського театру.

Юний друже!

   Кожна дитина вірить у казку. Розгорнеш книжку – і перед тобою дивовижні, насичені сонцем світи, де можна мандрувати, не знаючи втоми. І в тих світах із кожним трапиться щось незвичайне,  змінить життя, наверне долю до розуму й краси. Письменники, які це розуміють, є наймудрішими людьми. Одним із таких людей був Моріс Метерлінк.

Сьогодні ми з тобою припадемо до джерела бельгійської драматургії, що називається «Синій птах», і воно напоїть нас добром і силою, вірою в людину допоможе зрозуміти просту істину - щастя людини в її руках. Ця п’єса є взірцем філософської п'єси-казки. Головні герої твору – дівчинка Мітіль і хлопчик Тільтіль – схожі на своїх однолітків. Вони так само люблять розваги й пустощі, чекають на святкові подарунки, радіють життю, але й готові шукати щастя для хворої сусідської дівчинки.

   Разом з Тільтілем і Мітіль ми помандруємо Країною Спогадів, Царством Майбутнього, Палацом Ночі, Лісами і Садами Блаженств – це подорож усього людства по країні,  ім'я якій  ЖИТТЯ. Бажаю тобі успіху!

 

План твоїх дій

на 17.04.

    Запиши в  зошиті дату та тему уроку. Завантаж матеріали до уроку ТУТ

1.  Познайомся з життєвим і творчим  шляхом М. Метерлінка. Потім - переглянь експрес-урок.

2.  Перевір свої знання за біографією Метерлінка. Запиши відповіді на  літературний диктант у зошит. Сфотографуй і надішли учителю.

на 24.04

3. Познайомся із сюжетною лінією п’єси М. Метерлінка «Синій птах» та прочитай твір за посиланням: https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=3663

4. Познайомимося з деякими  поняттями теорії літератури, які допоможуть тобі краще зрозуміти драму М. Метерлінка

5. Перевір, чи уважний ти читач?

6. (За бажанням, на додаткову оцінку). Переглянь художній фільм  «Синій птах» і дай відповіді на запитання. Посилання на фільм «Синій птах» (1976 рік)   //www.youtube.com/watch?v=fqL9sVcgK6Q

7. Перевір свої знання. Виконай тестові завдання в зошиті, сфотографуй і надішли вчителю.

Завдання на 03.04.2020 р.

 

Тема. Модернізм як літературно-мистецький напрям кінця XIX – початку XX століття. Течії раннього модернізму: символізм, імпресіонізм, неоромантизм.

Шарль Бодлер. «Квіти зла» («Альбатрос», «Відповідності, «Вечорова гармонія»).  Ш. Бодлер – пізній романтик і зачинатель модернізму. Збірка «Квіти зла» (загальна характеристика). Образи, символи, особливості поетичної мови у віршах Ш. Бодлера. 

1. Прочитайте інформацію в підручнику с.166-170).

2. Запишіть у зошиті дату та тему уроку.

3. Складіть у зошиті схему-опору "Течії раннього модернізму" за таким алгоритмом: течія, її характерна ознака, представники (світові, українські).

4. Опрацюйте матеріали підручника (с. 172-177). 

5. Перегляньте експрес урок: Вірші Шарля Бодлера.

 

6. Складіть 3 запитання та дайте на них відповіді (на основі прочитаного в підручнику та переглянутого відео). Запишіть їх у зошит.

7. Прочитайте поезії Шарля Бодлера (с.177-179). Підготуйте виразне читання та аналіз однієї з них на власний розсуд. Запишіть відео (виразне читання та аналіз) і надішліть мені у приватні повідомлення (у вайбер). 

7. Матеріали, що допоможуть вам підготуватися до уроку, 

Завдання на 20.03.2020 р.
bottom of page